Bikar İlaç

Bikar İlaç Hakkında

Bikar İlaç Hakkında

Bikar İlaç Sanayi, 1979 senesinde kuruldu. İlk ilaç ruhsatlarını, 1984 senesinde fason üretim şartlarında aldı. 1988 yılında Limited Şirkete dönüşen Bikar İlaç Sanayi, 1992 yılında ilk ilaç laboratuarını kurdu. Her geçen yıl pazar payını arttırarak hızla büyüyen Bikar İlaç Sanayi, 2008 yılında modern ilaç fabrikasını Pendik Kurtköy’de kurdu.

Yeni üretim tesisleri; Likit Üretim Tesisi, İnsan Vücuduna Uygulanan İnsektisit Maddeler (Permetrin İçeren Ürünler) Üretim Tesisleri, Pomat, Krem ve Jel Üretim Tesisleri, Biyosidal Ürünler Üretim tesislerinden oluşmaktadır.

- Likit üretim tesislerinde, dâhilen ve haricen kullanılan tüm şuruplar, losyonlar, damlalar (kulak ve burun damlaları) ve benzeri likit üretimi yapılmaktadır.

- Pomat üretim tesislerinde, her türlü pomat, krem ve jel emülsiyonların üretimi yapılmaktadır.

- İnsan vücuduna uygulanan insektisit maddeler (permetrin içeren ürünler) üretim tesislerinde; Bit ve Uyuz tedavisinde kullanılan Metrin Tıbbi Şampuan, Metrin % 5 Deri Kremi ve Metrin % 5 Losyon isimli ürünler ile insan vücudunda çeşitli amaçlarla kullanılan insektisit ürünlerin üretimi yapılmaktadır.

- Biyosidel ürün üretim tesislerinde, her türlü antiseptik solüsyon ve dezenfektanların üretimi yapılmaktadır.

İnsan sağlığına yönelik ürünleri üreten Bikar İlaç Sanayi A.Ş, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) belirlediği cGMP (Güncel İyi Üretim Uygulamaları) ve GLP (İyi Laboratuar Uygulamaları) kuralları doğrultusunda üretimlerini gerçekleştirmektedir.

Sertifikalı Teknisyen

Sertifikalı Teknisyen

İnceleme, üretim, test süreçlerinde sertifikalı profesyonel teknisyenler.

Yeni Teknoloji

Yeni Teknoloji

Üretim bandımız, sektörün kabul ettiği yeni nesil cihazlar ile donatılmıştır.

Bakanlık Onaylı

Bakanlık Onaylı

Tüm ürünler, sağlık bakanlığı onayından geçmiş bakanlık tebliğine uygundur.